Warszawa

Warszawa to największe miasto w naszym kraju, posiadające zaszczytny tytuł stolicy. Jednocześnie z pewnością może zasłużyć na miano jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Najważniejszymi punktami na mapie Warszawy są z pewnością pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto oraz Łazienki Królewskie. Są to najważniejsze zabytki Warszawy, będące jednocześnie punktami najchętniej odwiedzanymi przez turystów.

W Warszawie nie mówi się o sezonach, przez cały rok przeżywa ona prawdziwe oblężenie przyjezdnych, którzy chcą lepiej poznać stolicę i dowiedzieć się czegoś więcej o jej historii. Inni z kolei są spragnieni wielkomiejskiego życia. Odwiedzają Warszawę, aby wybrać się do kina, teatru czy opery. Najbardziej popularne są: Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego czy ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego. Są również osoby, które przyjeżdżają do stolicy okazyjnie, ponieważ chcą tam spędzić weekend, Sylwestra czy wybierają się na koncert ulubionego zespołu.

Wiele imprez odbywa się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, na Stadionie Narodowym oraz na Hali Towar.

Warszawę można zwiedzać z grupą turystów, gdy zdecydujemy się na wycieczkę zorganizowaną. Wtedy mamy pewność, że z pewnością zobaczymy wszystkie, ważne miejsca. Jeśli wybieramy się tam na wczasy indywidualnie, zakupmy mapę Warszawy, aby dokładnie wiedzieć, gdzie znajdują się zabytki, muzea oraz inne punkty, które musimy odwiedzić. Z map Warszawy chętnie korzystają również osoby, przyjeżdżające tam w interesach. Gdy nie znają miasta, a muszą się po nim samodzielnie poruszać, mapa bardzo im to ułatwia. Bez problemu dotrą więc do hotelu czy obiektu, gdzie odbywa się konferencja.